Leírás
Minőségi amerikai gyártmányú közkedvelt halradar. Az új sorozatot G2 névre keresztelték, azaz második generációs Helix sorozat. A Helix sorozat tudásán nem változtattak, csak a képernyőn (több színvilágot tud a G2 sorozat) és a készülék alkatrészein.
16:9 nyújtott képernyővel rendelkezik, aminek az átmérője 12,7 cm. Nagyon jó képfelbontásra képes, hogy a vízalatti világ élvezhető és részletes legyen a felhasználónak. A jeladó nagy teljesítményének köszönhetően könnyedén megkülönbözteti a talajnövényzetet a talajszerkezettől. Mély vizekben, akár tengeren is használható. A DI képernyőnek köszönhetően fotóminőségű képet kapunk a víz alatti világról. Az eddigi halradaroknál megszokott ábrázolás helyett, a víz alatti akadókat, köveket, fákat, növényzetet sokkal könnyebben tudjuk beazonosítani. A DI-nél, azaz a fotóminőségű képalkotásnál a halat nem a megszokott módon, halpiktogramban jeleníti meg, hanem a valódi alakját hozza képre a jeladó.
A Helix 5 DI halradarban továbbra is megmaradt a hagyományos képalkotás is. Ha valaki jobban szereti, hogy hal piktogramot lát a képernyőn, annak nincs más feladata, csak egy gombnyomással elérheti a hagyományos képernyő funkciót. A Helix 5 DI így két készülék az egyben, mivel tudja a fotóminőséget DI (Down Imaging) és a hagyományos képalkotást is.
A SwitchFire szonár segítségével minden vízalatti vagy víz közötti tárgyat könnyedén megjelenít a Helix 5 G2 sonar halradar. Nagy sebességnél is tökéletes képet alkot. Igazi társa a horgászoknak vagy hajósoknak.
- Képernyő felbontása 480 x 800 pixel
- Kép megjelenítés 16-bit (65536 szín), osztott képernyő
- Működési frekvencia hagyományos 200/455 kHz, DI 455/800 kHz
- Látószög Dual beam plus 16 és 28 fok, DI 45 és 75 fok
- Maximális mélységmérés: Dual Beam Plus módban 200 méter, DI módban 116 méter
- Színes, nyújtott TFT, 16:9 képarány
- Háttérvilágítás igen, LED Kimeneti teljesítmény 500 Watt (RMS) 4000 Watt (csúcs)
- Képernyőméret 12,7 cm képátló
- Egyszerű menükezelés
- Halak megjelenítése valós alakban vagy piktogrammal
- DI mód:valós, szinte fotó minőségű megjelenítés
- Hőfok jeladóba épített vízfelszíni hőmérsékletmérés
- Több fokozatú háttérvilágítás az éjszakai használatra
- Riasztások: hal észlelése, túl sekély és mélyvíz, akkumulátor merülése
- Beállítások: nagyítás, érzékenység és hatótávolság beállítás, képernyő nézet és képernyő sebesség beállítás, gyors menürendszer
- SwitchFire sonar igen
- Víz és koccanás álló kivitel
- Metrikus Jeladó, fartükörre szerelhető
- Jeladó: fartükörre szerelhető, Down Imaging/DualBeam PLUS, XNT 9 DI T
- Tápfeszültség 10,8-20 VDC
- Nyelv 20+ Magyar
- Kivitel: Fix rögzítésű
- Sebességmérés: sebességmérő jeladóval (opció)